2019-09-23

MČR - Czech Popper Single

Dne 7.9.2019 se na krásné velké střelnici mezinárodní úrovně v Lulči u Vyškova konalo mistrovství České republiky v soubojích jednotlivců z velkorážné pistole a revolveru. Jednalo se jako již tradičně o nejtěžší a nejnáročnější závod roku, ve kterém se utkalo 40 nejlepších střelců z celé republiky o titul Mistra ČR. 
Každý souboj se střílel na 4 kovové padací cíle ve vzdálenosti 20-30 m, přičemž každý střelec měl k jejich sestřelení pouze 5 nábojů. Bylo třeba jich sestřelit co nejvíce, pokud možno všechny, a to rychleji, než soupeř. Střelci tedy byli pod dvojnásobným psychickým tlakem - střílet rychle a přitom přesně na poměrně malé cíle ve velké vzdálenosti. Bylo třeba osvědčit nejen výbornou technickou úroveň, ale i velkou psychickou odolnost.
V závodě se střetnul každý s každým a teprve po celodenním střeleckém maratonu, kdy každý střelec vystřílel 200 nábojů, byl vyhodnocen vítěz. Celkovým vítězem po vyčerpávajícím několikahodinovém závodu se stal Ing. Pavel Vlk ze Žatce (startoval za Lobo Žatec) před vynikajícími střelci z Moravy. Pavel Vlk tak obhájil loňský mistrovský titul, což se v historii závodu podařilo pouze jedinému střelci před ním. Pavel Vlk střílel svým pověstným revolverem Smith-Wesson mod. 14 v ráži 38 Special.