2018-10-07

MČR v soubojích jednotlivců - Czech Open Popper Single

Dne 8.9.2018 se na střelnici Luleč u Vyškova konal nejtěžší závod celého roku – celodenní maraton soubojů z velkorážné pistole nebo revolveru. Na tomto MČR se sešli nejlepší střelci z celé republiky a utkali se systémem „každý s každým“. Střílelo se současně na 4 drahách, takže mezi jednotlivými souboji měl závodník pouze velmi krátký čas na oddech.

V každém souboji proti sobě stříleli dva závodníci. Jejich úkolem bylo sestřelit svoji sestavu terčů dříve, než soupeř. Sestava se skládala ze 4 kovových padacích terčů (1x Popper, 2x Tower a 1x Gong) ve vzdálenosti 20-30m, přičemž každý střelec měl k dispozici pouze 5 nábojů.

Souboj skončil okamžikem, kdy jeden ze soupeřů sestřelil celou svoji sestavu nebo když střelcům došly náboje. Každému se počítaly do tohoto okamžiku sestřelené terče.

Za celý závod vystřílel každý závodník cca 200 nábojů. Závod to byl náročný nejen na fyzičku, ale také bylo třeba udržet po celý několikahodinový závod dobrou koncentraci.

Zvítězil Pavel Vlk (SČS Louny, revolver SW14), na druhém místě skončil Ivo Trojanec (Vyškov, CZ 75 TS) a na třetím místě se umístil Petr Kučeřík (Zbyšov, CZ 75 Shadow2).